Сифони – види та особливості встановлення
Купити сифон для раковини необхідно для забезпечення надійного захисту від засмічення труб дрібними частками та припливу відходів з каналізації в приміщення. Свої позитивні характеристики є у таких різних по конструктивному виконанню і способам монтажу сантехнічних виробів.
Популярні види пристрої
За зовнішнім виглядом та принципом дії можна вибрати і купити сифон декількох типів.
1. Трубний
Найчастіше застосовується для високих ванн і раковин з керамічних матеріалів. Гідравлічний затвор виглядає, як вигнута труба, що опускається вниз з подальшим вигином в зворотну сторону. Після деякого підйому догори пристрій направляється до стоку в каналізацію.
2. Пляшковий
Найпоширеніший варіант з можливістю регулювання під зазор між розтрубом каналізації і зливною горловиною. Пляшковий сифон виконаний з можливістю легкого доступу до всіх порожнинах. За рахунок великого обсягу потрібно багато часу для пересихання при відсутності проточної води, що мінімізує утворення неприємних запахів в приміщенні.
3. Гофрований
Складена втричі гофрована труба має перегин, який утримується в потрібному положенні спеціальною рамкою. Найбільш поширений варіант застосування – це нестандартний спосіб розміщення сантехнічних пристроїв.
4. Плаский
Поширена модифікація пляшкового типу з наявністю пласкої колби. Зазвичай використовується при мінімальній відстані між зливом раковини та підлогою.
5. Сухий
Найбільш часто монтується в душових кабінках. Для запобігання попаданню в кімнату каналізаційного повітря комплектується силіконової мембраною.
Матеріал виготовлення
Зазвичай застосовується пластик або метал. Більш приваблива глянсова поверхня металевого сифона краще в ситуації з видимим пристроєм. Пластик використовують для прихованих від огляду конструкцій. Своєчасна очищене і догляд дозволяють пластиковим моделям експлуатуватися не менше від часу, ніж більш дорогі пристрої з нержавіючої сталі.
Правильна експлуатація
Для того, щоб максимально продовжити фактичний ресурс пристрою, варто звернути увагу на наступні рекомендації:
- уникнути пересихання приладу з гідрозатвором при тривалому простої обладнання досить просто – у внутрішню частину додається незначна кількість рослинної олії. Швидко випаруватися рідині завадить утворювана завдяки цьому поверхнева плівка. Всього по ¼ склянки заливаємо в горловину ванної, мийки або душової кабіни;
- вибір сифона із захисною сіткою з дрібних отворів на зливній горловині набагато зменшить ймовірність засмічення. Це має важливе значення при користуванні кухонним пристроєм, де завжди зустрічається сміття великого розміру;
- не рідше одного разу на 2-3 місяці виробляємо профілактичне обслуговування з очищенням кухонного сифону. Таким чином запобігається переповнення за рахунок видалення накопиченого бруду.
Виконання цих простих порад актуально і для повноцінного зливу в каналізацію, що запобіжить утворенню пробок в незручних місцях.
Ефективність та зручність використання значно підвищується за рахунок додаткових функцій. До таких елементів відносяться слив / перелив у вигляді додаткової труби, донні регульовані клапани, бічні штуцери для під'єднання побутової техніки, моделі з двома чашами під пару зливів.
Рішення купити сифон для кухні або іншого приміщення з дотриманням зазначених рекомендацій – оптимальний варіант для комфортного користування сантехнікою в вашому домі.