Двохвентильні змішувачі – класичний зразок сантехніки

Звичайний і звичний для користувачів пристрій має майже півторастолітню історію. Досі двохвентильні змішувачі для кухні та приміщень іншого призначення користуються великою популярністю і стабільним попитом на споживчому ринку. Порівняно з аналогічним обладнанням іншої конструкції покупців приваблює традиційна конструкція та надійність подібних моделей.
Особливості сучасних модифікацій
Щоб надати привабливий дизайн звичайному сантехнічного приладу, виробники постійно працюють над удосконаленням його форми та естетичного сприйняття. Двохвентильні змішувачі для ванни настільки різноманітні за своїм форматом, що завжди знайдеться пристрій, відповідно до побажань і смаку найбільш вимогливих споживачів.
Особливості дизайнерського рішення абсолютно не впливають на принцип роботи. З допомогою пар поворотних елементів коригується температурний режим способом змішування гарячого і холодного потоків. При правильній пропорції швидкості подачі кожної струменя досягаються необхідні параметри.
Класифікація пристроїв
Фахівці поділяють двохважелеві змішувачі для кухні або ванної на дві основні групи.
1. Моделі з м'якою прокладкою
Наявність еластичного ущільнювача – головна особливість даного елемента. Кран-букса перекриває отвір, через який вода потрапляє у вилив. При повороті відбувається напрямок потоку під потрібним напором в раковину. Важливо враховувати особливості зносостійкості подібного вузла в залежності від технології, застосовуваної виробником.
Модифікації двохвентильних змішувачів для раковини європейських брендів виконані за принципом дії поступового притискання. А вітчизняні вироби діють за рахунок обертання для з’днання прокладок. У першому випадку до складу ущільнювального кільця входить силікон, що володіє значним ресурсом в плані довговічності в порівнянні з гумою.
2. Зразки з запірним механізмом
Конструкція з двома керамічними пластинами, в якій прохід води здійснюється через отвори в них. Відмінності від картриджа з аналогічного матеріалу – осьове обертання розташованої вгорі пластини. А от нижня в двохважільному змішувачі для ванни з душем при всіх варіантах виконання залишається в нерухомому положенні.
Переваги кожної групи
Щоб не помилитися з вибором бажано детально ознайомитись з перевагами кожного типу пристроїв.
Позитивні моменти виробів з гумовою кранбуксою:
- вартість набагато нижча, ніж в обладнання з пластинами з кераміки;
- можна без проблем здійснити заміну окремих елементів на аналоги з іншого матеріалу при дотриманні вимоги про виготовленні однією і тією ж компанією;
- двохвентильний змішувач для кухні відрізняється максимально точним і простим регулюванням, що дозволяє комфортно користуватися обладнанням;
- не знадобиться багато часу на звикання до пристрою за рахунок інтуїтивно зрозумілого процесу роботи змішування.
Зразки з м'якою прокладкою не вимагають особливих навичок при необхідності дрібного ремонту.
Вирішуючи проблему, як вибрати двохвентильний змішувач відповідної конструкції, варто звернути увагу на переваги виробів з керамічним вентилем:
- максимальна надійність дозволяє користуватися подібним обладнанням тривалий термін;
- комфортність користування обумовлена простотою регулювання. Важливий нюанс – коригувати температурний режим можна за допомогою одного важеля;
- двохвентильний змішувач для душа має поворот між крайніми точками закриття та відкриття всього 180 або 90 градусів. Це значно прискорює процес управління потоком;
- всі необхідні операції відбуваються дуже легко без особливих фізичних зусиль.
В асортименті спеціалізованих магазинів з продажу сантехніки представлені двохвентильні вентилі для фільтрів у великому діапазоні за форматом і матеріалів виготовлення.